Aktualności Aktualności

«Powrót

A czy Ty masz już swoje konto?

A czy Ty masz już swoje konto?


Podatniku, nie trać czasu na kolejki w urzędzie skarbowym lub zajęte linie telefoniczne. Załóż swoje konto na Portalu Podatkowym i elektronicznie komunikuj się z urzędem.

Z końcem 2015 roku Ministerstwo Finansów w ramach programu e-Podatki uruchomiło nową usługę dla płatników i podatników. Konto przede wszystkim umożliwia łatwy i szybki dostęp do własnych danych podatkowych, m.in. złożonych deklaracji czy prowadzonych spraw. W chwili obecnej usługa umożliwia obsługę trzech podatków: podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC), podatku od spadków i darowizn (SD) oraz karty podatkowej (KP). Resort finansów w następnych latach planuje rozszerzyć usługę w zakresie obsługi kolejnych podatków tj. VAT, CIT, PIT.  

Udostępnianie kolejnych i funkcjonowanie już istniejących e-Usług resortu finansów nie byłoby możliwe bez odpowiedniego środowiska teleinformatycznego. Ta świadomość stała się kluczowym bodźcem do realizacji projektu Konsolidacja i centralizacja systemów celnych i podatkowych w ramach, którego powstał ośrodek Centrum Przetwarzania Danych MF wyposażony w odpowiednią infrastrukturę teleinformatyczną. CPD MF stanowi bezpieczną bazę dla wszystkich systemów informatycznych resortu finansów ze szczególnym uwzględnieniem tych o charakterze biznesowym.

Więcej informacji na temat konta na Portalu Podatkowym znajdziesz pod tym linkiem.