Aktualności Aktualności

«Powrót

Ostatnie prace w projekcie KiC

Ostatnie prace w projekcie KiC

Projekt Konsolidacja i centralizacja systemów celnych i podatkowych realizowany od 2007 roku dobiega końca. Ostatnie miesiące w projekcie to czas odbiorów produktów dostarczonych zgodnie z umowami zawartymi z Wykonawcami.

W CPD MF właśnie zakończono uzupełniającą dostawę sprzętu i oprogramowania standardowego oraz zrealizowano etap rozbudowy systemów infrastrukturalnych. Modernizacji uległy mechanizmy replikacji
i zabezpieczenia danych w CPD, system backupowy, wirtualizacji zasobów, komunikacji LAN/WAN, komunikacji SAN, system zarzadzania infrastrukturą sieciową oraz system zarzadzania infrastrukturą serwerową i aplikacyjną.

Znaczącym elementem ostatnich wydarzeń była migracja Systemu Poczty Elektronicznej Ministerstwa Finansów na nową Platformę Microsoft Exchange 2013. Nowa Platforma została umieszczona na wysokodostępnej infrastrukturze Centrum Przetwarzania Danych, która zapewnia niezawodność i dostępność usługi poczta elektroniczna dla pracowników Ministerstwa Finansów. Nowa Platforma to 30-krotnie większa pojemność standardowej skrzynki pocztowej, a w połączeniu z wdrożonym systemem archiwizacji poczty, minimalizuje konieczność przechowywania elektronicznej korespondencji na lokalnych komputerach użytkowników. Ponadto przyjęte rozwiązanie umożliwia dostęp do służbowej skrzynki pocztowej z każdego urządzenia, do tego wystarczy tylko dostęp do internetu.  

Następne informacje o zakończonych pracach ramach projektu KiC już wkrótce!