Aktualności Aktualności

«Powrót

Podsumowanie Kontraktu KiC1A, KiC1B oraz Fazy I Kontraktu KiC2

Podsumowanie Kontraktu KiC1A, KiC1B oraz Fazy I Kontraktu KiC2

 

W dniach 30.07-01.08.2014 roku w Rawie Mazowieckiej odbyły się warsztaty podsumowujące Kontrakty KiC1A, KiC1B oraz Fazę I Kontraktu KiC2. W spotkaniu uczestniczyli członkowie zespołów projektowych po stronie Zamawiajacego, Wykonawcy i Podwykonawcy Kontraktów.

Podczas warsztatów scharakteryzowano systemy infrastrukturalne rozbudowywane w ramach Kontraktu KiC2 oraz szczegółowo omówiono koncepcję rozbudowy w ramach II Fazy Kontraktu. Prace nad rozbudową infrastruktury teleinformatycznej CPD MF zakończą się w październiku br., a rozbudowa w ramach Kontraktu KiC2 stanowi ostatni element realizacji projektu Konsolidacja i centralizacja systemów celnych i podatkowych (KiC).

Przypomnijmy, że Centrum Przetwarzania Danych Ministerstwa Finansów wybudowane w ramach projektu KiC zostało uruchomione w 2010 roku. Kolejne dostawy infrastruktury teleinformatycznej pozwoliły zmigrować systemy informatyczne resortu finansów na nową platformę sprzetową CPD MF. Platforma bloków architektonicznych CPD MF pozwala na zestandaryzowanie rozwiazań IT, szybką dostawę infrastruktury dla nowych aplikacji i elastyczny przydział mocy obliczeniowej, w zależności od potrzeb systemów aplikacyjnych.